Wyszukiwarka zdjęć: | Ilość prac w bazie: 18962 | Liczba użytkowników: 131 | Oczekuje na autoryzacje: 1
Porady dostarcza accord-foto.pl Poradnik - Pierwsze kroki

Twój Doradca w wyborze aparatu

Dla początkujących fotoamatorów, którzy czują się nieco zagubieni w ofercie aparatów cyfrowych, przygotowaliśmy materiał, który pozwoli dokonać lepszego wyboru.

Kompakt czy lustrzanka?

Wybór pomiędzy nimi to pierwsza strategiczna decyzja jaką musisz podjąć. Szerzej piszemy o tym w artykule Kompakt, czy lustrzanka. Jeżeli nie czujesz się zawodowcem, nie będziesz robił zdjęć w dużym formacie, to proponujemy rozważyć zakup aparatu kompaktowego. Jeśli natomiast zależy Ci na najwyższej jakości zdjęć i postanowiłeś wybrać lustrzankę to pamiętaj, że z wyborem określonej marki związane jest wejście w system danego producenta. Dotyczy to przede wszystkim obiektywów, lamp błyskowych, dodatkowych akcesoriów ale także oprogramowania, np. do stosowanego formatu zdjęć RAW.

Jak wybrać aparat kompaktowy?


W naszym sklepie kompakty podzielone są na następujące kategorie:
  1. Kieszonkowe - to wszystkie modele o wyjątkowo małej i płaskiej obudowie, bardzo lekkie, możliwe do schowania w kieszeni lub małej torebce. Cechują się najczęściej typowymi parametrami klasy średniej.
  2. Standardowe - to aparaty o klasycznej budowie i wielkości, typowych parametrach technicznych dla klasy średniej, mieszczące się w średniej torbie na kompakty. Najczęściej są to aparaty w najlepszej ofercie cenowej.
  3. Zaawansowane - to kategoria dużych i bardzo dużych aparatów o wyglądzie i ciężarze zbliżonym do lustrzanek, wyposażonych w zaawansowane funkcje i najwyższe możliwości techniczne, mieszczące się w dużych pokrowcach lub torbach. Kategoria ta jest pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych najbardziej zbliżona do lustrzanek. Aparaty te mają z reguły rozszerzone możliwości poprzez współpracę z zewnętrzną lampą błyskową, mocowanie do statywu itd.
  4. Megazoomy - to grupa aparatów kompaktowych wyposażonych w obiektyw o dużym zoomie optycznym (10x lub więcej). Są to najczęściej aparaty o średnich parametrach technicznych, nieco większe od standardowych, czasem wielkości aparatów zaawansowanych, w których główny nacisk położono na duży zakres zoomu.
Pomyśl do jakich celów chcesz kupić aparat i wybierz jedną z podanych kategorii. Jeśli nie masz wyraźnych preferencji zacznij od kategorii Standardowe. Możesz wybrać coś odpowiedniego dla siebie przeglądając ofertę wg: producenta, ceny, lub nazwy. W dolnej części strony z opisem danego modelu znajdziesz także proponowane do niego akcesoria i dodatki, oraz inne aparaty mieszczące się w podobnym przedziale cenowym, dla porównania również z innych kategorii.

Na str. 2 znajdziesz tabelę zestawieniową z podstawowymi parametrami aparatów kompaktowych.

Jak wybrać lustrzankę?

W naszym sklepie lustrzanki podzielone zostały na następujące kategorie:

  1. Standardowe – to wszystkie modele skierowane do amatorów, wyposażone w matryce o niepełnej klatce standardu APS-C lub 4/3. Są to aparaty w najlepszej ofercie cenowej.
  2. Zaawansowane – to grupa aparatów skierowanych do ambitnych hobbystów i półprofesjonalistów, wyposażonych w matryce jak kategoria standard, lecz o podwyższonych walorach użytkowych i eksploatacyjnych – metalowe korpusy, uszczelnienia, większa trwałość migawki, lepsza ergonomia obsługi itd.
  3. Profesjonalne – to wybrane modele o najwyższych parametrach technicznych i eksploatacyjnych, wyposażone w matryce formatu APS-C lub pełnej klatki. ze względu na swoją cenę dedykowane głównie dla zawodowców, lub bardzo wymagających hobbystów.
Ofertę możesz przeglądać wg: producenta, ceny lub nazwy. W dolnej części strony z opisem danego modelu lustrzanki znajdziesz także proponowane do niej akcesoria i dodatki, oraz inne aparaty mieszczące się w podobnym przedziale cenowym.
 
Na str. 3 znajdziesz tabelę zestawieniową z podstawowymi parametrami lustrzanek.

W każdej sprawie możesz także do nas napisać lub zadzwonić: biuro@accord-foto.pl ; tel. (0-17) 779 87 68; tel. kom. 790 526 352; Skype: Accord-foto; GG: 543585.

W Twój Doradca - cz.2 spróbujemy wspólnie wybrać aparat kompaktowy, natomiast Twój Doradca cz.3 pomoże Ci wybrać aparat kompaktowy dla hobbysty.

Wiesław Kasprzyk
www.accord-foto.pl

biuro@accord-foto.pl

październik 2007
Porady udostępnia sklep Accord Foto
 
 
Pierwsze kroki
Zdjęcia publikowane w serwisie FOTO.resinet.pl są własnością ich autorów. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora jest niedozwolone.
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem